Munkatársak
Dr. Bunford Nóra Ph.D
Kutatócsoport-vezető
Gyermek és ifjúsági klinikai szakpszichológus
Bunford Nóra 2018 augusztusa óta a Lendület Fejlődéstani és Transzlációs Idegtudomány Kutatócsoport vezetője.
Nóra az Egyesült Államokban 2008-ban szerzett alapszakos diplomát pszichológiából és filozófiából a Southern Illinois University of Carbondale-en, ahol sportösztöndíjas hallgató volt, majd 2010-ben mesterszakos diplomát klinikai- és tanácsadás-pszichológiából az Illinois State University-n, ahova már tanulmányi ösztöndíjjal nyert felvételt. Nóra 2016-ban szerzett doktori fokozatot és szakképzettséget gyermek- és ifjúsági klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológiából az Ohio University-n, ahol az "Elizabeth Münsterberg Koppitz Graduate Student Fellowship" keretében az American Psychological Foundation támogatta disszertációs kutatását. Tizenhárom év tanulmány után 2016-ban hazatért Magyarországra, ahol több önálló kutatási támogatást is elnyert, először az Új Nemzeti Kiválóság Program fiatal oktatói/kutatói ösztöndíját majd a MTA Prémium posztdoktori kutatói program ösztöndíját. Nóra 2017-ben munkásságért Junior Prima díjat kapott Magyar Tudomány kategóriában. Számos hazai és külföldi előadás, könyvfejezet és tudományos cikk szerzője, a serdülőkori ADHD-val majd egy évtizede foglalkozik.
Dr. Keszeg András, MD
Tudományos munkatárs
Gyermek- és ifjúságpszichiáter szakorvosjelölt
Dr. Keszeg András Zoltán gyermek- és ifjúságpszichiáter szakorvosjelöltként dolgozik a csoport együttműködő klinikai partnerének, a Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekklinikájának Gyermekpszichiátriai Osztályán. Orvosi tanulmányait a Semmelweis Egyetemen végezte 2009 és 2015 között. Tizenhárom éves kora óta pszichiáternek készült, a gyerekekkel való munkához az egyetemi gyakorlatok során közeledett. Egyetemi évei során a Bőr- és Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika fotokarcinogenezis laborjában dolgozott és kutatott, diplomázásáig, ezt követően azonban klinikumban kezdett dolgozni jelenlegi munkahelyén. Az évek során rendszeresen adott elő hazai konferenciákon, mint MAGYIPETT, MPT. nagygyűlések. Munkája során kiemelten érdeklődik a idegrendszeri fejlődési zavarok, valamint viselkedés függőségek iránt. 2020 szeptembere óta a Semmelweis Egyetem Doktori Iskolájának PhD-hallgatója.
Dr. Pogány Ákos, Ph.D
Tudományos munkatárs
Viselkedésökológus
Pogány Ákos viselkedésökológus, aki előbb a Pécsi Tudományegyetemen szerzett biológia tanárszakos diplomát, majd az Eötvös Loránd Tudományegyetem Etológia Tanszékén doktorált 2009-ben. Jelenleg az MTA Bolyai János kutatói ösztöndíjának, valamint az Új Nemzeti Kiválóság Program ösztöndíjának keretében végzi a családon belüli nemi szerepek öröklődési mechanizmusaira és funkciójára irányuló kutatásait. Vizsgálataihoz elsősorban kistestű énekesmadarakat használ modellként. Számos egyéb kutatásban is részt vesz, amelyek közös pontja, egyben motivációja a szociális viselkedések evolúciójának megértése. Kutatásai során változatos módszereket alkalmaz, így terepi megfigyeléseket és kísérleteket éppúgy, mint laboratóriumi kísérleteket. A kutatástervezésre, a kísérleti elrendezés megválasztására, valamint a statisztikai elemzésekre nagy gondot fordít, kutatócsoportunk munkáját is ezeken a területeken segíti.
Dr. Reicher Vivien, PhD
Tudományos munkatárs
Biológus, Számítógépes és kognitív idegtudományi kutatóReicher Vivien okleveles biológus és kognitív tudományi kutató. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Etológia Tanszékén folytatta doktori tanulmányait. Vivien munkája során az érzelmi feldolgozás neurális és viselkedésbeli összefüggéseit vizsgálta kutyán, beleértve a tanulás és az egyedfejlődés folyamatait is. Különböző módszertani megközelítések ötvözésével (etológiai és idegtudományi) vizsgálta a kutya (neuro)kognitív képességeit. A kutatócsoportunkban tudományos segédmunkatársként dolgozik, fő feladatai közé tarozik az alvási EEG vizsgálatok lebonyolítása és adatelemzése.
Vivien szabadidejét szívesen tölti a természetben.
Rádosi Alexandra, MA
Tudományos segédmunkatárs
Pszichológus, PhD-hallgató
Alexandra jelenleg tudományos segédmunkatársként dolgozik a csoportban, 2019 szeptemberétől a Semmelweis Egyetem Rácz Károly Doktori Iskolájának állami ösztöndíjas hallgatója. Doktori kutatásának témája a jutalomfeldolgozás, mint a serdülőkori szerhasználat prevenciójának egy ígéretes célterületének, neurális és viselkedéses hátterében megfigyelhető egyéni különbségek pontosabb megértése. A laborban főként az fMRI mérések irányításával és lebonyolításával, továbbá az elemzések elvégzésével foglalkozik, de a csoport minden típusú mérésében tapasztalatot szerzett; így például számos EEG-mérést, illetve néhány IQ-tesztet, klinikai interjút és genetikai mintavételt is elvégzett. Ő felügyeli továbbá a csoportba érkező gyakornokok és önkéntesek munkáját, mint kapcsolattartó. Doktori tanulmányai mellett 2021-től ő a Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézet tudományos titkára, melynek keretében adminisztratív és szervezési feladatokat lát el (például Kutatók Éjszakája, Magyar Tudomány Ünnepe és egyéb intézeti tudományos találkozók).
Alexandra 2018-ban szerzett pszichológia szakos diplomát az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia szakirányon. Már alapszakos tanulmányai alatt, 2014 és 2016 között önkénteskedett az Intézetben. Önkéntes gyakorlatát a BA szakdolgozati portfóliójába készített csecsemőkutatás elvégzésével zárta. Egyetemi évei alatt többféle területen nyílt lehetősége tapasztalatgyűjtésre szakmai gyakorlatok és önkéntesség formájában. Szakmai tapasztalatainak egy részét klinikai terepen szerezte a Semmelweis Egyetem I. sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának Gyermekpszichiátriai osztályán (2018), a Vadaskert Gyermekpszichiátriai Kórházban (2017), valamint a Szent János Kórház Pszichiátriai osztályán (2015), másik részét pedig az Újbudai Szemünk Fénye Központi Bölcsődében végezte (2018). A XX. Budapesti Pszichológiai Napok (Pszinapszis) Helyszíni Rendező stábjának önkénteseként részt vett egy háromnapos pszichológiai konferencia szervezésében és lebonyolításában is; a konferencia egyike Európa legnagyobb, kizárólag önkéntesek által szervezett tudományos-kulturális rendezvényeinek. Egyetemi tanulmányait megelőzően az újpesti Könyves Kálmán Gimnázium végzős diákjaként az Országos Nagy Francia Tollbamondó versenyen (La Grande Dictée 2013) 6. helyezést ért el.
Szabadidejét szívesen tölti utazással, mozizással, sütéssel-főzéssel, ezenkívül szeret biciklizni és (jég)korcsolyázni is.
Hámori György, MA
Tudományos segédmunkatárs
Pszichológus, PhD-hallgató
Hámori György tudományos segédmunkatársi pozíciót tölt be a TTK KPI Lendület Fejlődéstani és Transzlációs Idegtudomány Kutatócsoportjában. 2020-ban végzett a Szegedi Tudományegyetem Kognitív- és Neuropszichológia szakirányán. Diplomamunkája a Lendület pályázat keretein belül készült a serdülőkori jutalomreszponzivitás eseményhez kötött potenciállal való mérésének módszertani fejlesztéséről, Bunford Nóra témavezetése alatt. Jelenleg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Pszichológia Doktori Iskolájának hallgatója, ahol a serdülőkorúaknál mért EEG jelek pszichometriai tulajdonságaival foglalkozik.
Tanulmányai alatt számos kutatás lebonyolításában vett részt, egyaránt foglalkozott fiatal és idős, illetve egészséges és pszichiátriailag érintett (például pszichózis spektrum zavarral diagnosztizált) populációkkal. Tapasztalataiban meghatározó az SZTE Pszichiátriai Klinika Rehabilitációs osztályán töltött kutatási és a Semmelweis Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Affektív és Pszichofarmakológiai Osztályán töltött gyakornoki tevékenységei.
Az SZTE-n töltött 2014-től 2017-ig tartó alapszakos tanulmányait a kognitív funkciók és a szorongás kapcsolatát időskorú mintán végzett szakdolgozatával fejezte be.
Egyetemi tanulmányai alatt gyakran vett részt tudományt népszerűsítő programokban, úgy, mint a Kutatók Éjszakáján vagy tudományos vitán.
Kutatócsoportunk tagjaként az EEG vizsgálatok lebonyolításával, adatelemzéssel és programozással foglalkozik. Amikor éppen nem a gép előtt ül, akkor próbálja behozni az egész napos ülés közben kihagyott mozgást.
Szajli Claudia, MA
Tudományos segédmunkatárs
Pszichológus, PhD-hallgató
Szajli Claudia pszichológus diplomáját a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerezte meg. Jelenleg az Eötvös Loránd Tudományegyetem Pszichológiai Doktori Iskolájának hallgatója. A Pázmány Péter Katolikus Egyetemen pszichológus oktatóként dolgozik, ahol a pszichológia több területén tart kurzusokat, valamint kutatói tevékenységet folytat. A kutatói-oktatói munka mellett a gyakorlati munkát is fontosnak tartja, Budapest egyik szakgimnáziumában iskolapszichológusként dolgozik, ahol serdülőkkel, tanáraikkal és szüleikkel foglalkozik.
Doktori kutatásában az érzelemszabályozás fejlődését és a fejlődés zavarainak hatását vizsgálja a serdülőkori agresszió, a bullying/ viktimizáció, és a társas funkcionálás változására. Korábbi kutatómunkáiban elsősorban a serdülőkori jövő-orientáció, a társas támogatás és a megküzdés vizsgálatával foglalkozott. Claudia 2016-ban egy kutatómunkájával a TDK konferencián 1. helyezést ért el. Szakmai szemléletmódját tovább színesítették külföldi tanulmányai, Erasmus ösztöndíjjal fél évet töltött a Leuveni Katolikus Egyetemen.
Korábban tapasztalatot szerzett Életvezetési Tanácsadóban, Családsegítő és Gyermekjóléti Központban, valamint az üzleti szektorban is. Dolgozott a Mindset Pszichológiai Szaklap szakújságírójaként, egy pszichoedukációs rendezvénysorozat főszervezőjeként, valamint a Budapesti Pszichológiai Napok szakmai szervezőjeként. Claudia szabadidejét utazással tölti, a kulturális különbségek tanulmányozása iránt szakmai érdeklődést is mutat.
Welker Tünde, MA
Tudományos segédmunkatárs
Gyógypedagógus, Pszichológus, PhD-hallgatóWelker Tünde 2019 augusztusa óta dolgozik tudományos asszisztensként a csoportban. Első diplomáját 2016-ban az Eötvös Loránd Tudományegyetemen Gyógypedagógia szakon szerezte, Autizmus Spektrum Zavarok és Pszichopedagógia szakirányokon. Gyógypedagógiai tanulmányai során 2015-ben Köztársasági Ösztöndíjat nyert. Szakmai gyakorlatait többek között az Autizmus Alapítványnál, a Korai Fejlesztő Központban, Pedagógiai Szakszolgálatnál és a Semmelweis Egyetem I-es Klinikáján, a gyermekpszichiátriai osztályon töltötte. Szakdolgozatában a korai autizmus diagnosztikával foglalkozott, magasan funkcionáló
gyermekeknél.
Gyógypedagógiai tanulmányai után, illetve további tanulmányaival párhuzamosan elsősorban autista gyermekekkel és családjaikkal dolgozott, többféle életkorban és helyszínen (nappali ellátóotthonban felnőttekkel, korai fejlesztésben kisgyermekekkel és alapítványi kereteken belül óvodás-iskolás korosztálynak) tartott egyéni és csoportos terápiát. Önkéntesként menekült gyerekekkel, hátrányos helyzetű gyerekekkel és hajléktalanokkal is foglalkozott.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végezte el a Pszichológia BA (2017) és MA (2019) képzést, fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia szakirányon, mely során számos kutatásban is részt vett. Szakdolgozatában a szocioökonómiai státusz és a stresszreakció összefüggéseit vizsgálta, klinikai szakmai gyakorlatát egy gyermekvédelmi központnál töltötte.
Fontosnak tartja, hogy a kutatói munka mellett a klinikumban továbbra is aktív maradjon. A szakemberek és a család együttműködését, tudásuk kölcsönös megosztását elengedhetetlennek tartja a fiatalok fejlődésének minél hatékonyabb megsegítése érdekében.Takács Mária, MSc
Tudományos asszisztens
Matematikus, Számítógépes és kognitív idegtudományi kutató
Takács Mária 2021 januárjában csatlakozott a csoporthoz és jelenleg tudományos asszisztensi pozíciót tölt be. 2019-ben szerezte meg matematikusi diplomáját a Pécsi Tudományegyetem matematika alapképzésén, majd a tanulmányait a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Számítógépes és kognitív idegtudományi mesterképzésén folytatta.
Érdeklődése fókuszában mindig is az EEG állt. Alapszakos szakdolgozatát a diszkrét- és gyors-Fourier transzformáció Cooley-Tukey féle algoritmus vizsgálatából írta, a mesterképzés laborgyakorlatán pedig EEG adatelemzéssel foglalkozott. Jelen pozíciójában az EEG vizitek lebonyolítása és az adatelemzés a fő feladata. Távlati tervei közé tartozik, hogy a Lendület Fejlődéstani és Transzlációs Idegtudomány Kutatócsoport keretein belül a serdülőkori érzelemszabályozást kutassa és oktatóanyagokat fejlesszen, segítve ezzel a fiatalok egészséges felnőtté válását.
Szabadidejét szívesen tölti a természetben és a konyhában egyaránt, hiszen egyik kedvenc hobbija különböző receptek megalkotása.Ágrez Kristóf, BA
Tudományos asszisztens
Viselkedéselemző
Kristóf 2021 januárjában csatlakozott a csoporthoz.
Egyetemi pályafutását 2017-ben, a Károli Gáspár Református Egyetem pszichológia alapképzésén kezdte, 2020 szeptembere óta pedig az intézmény pszichológia mesterképzésén, annak Klinikai- és egészségpszichológia specializációján folytatja tanulmányait. Érdeklődése középpontjában a különféle mentális zavarok és azok kezelése áll, továbbá fontosnak tartja, hogy kutatói, majd idővel pszichoterápiás munkakörben egyaránt tapasztalatot szerezzen.
2019 szeptembere és 2020 márciusa között a GAPS Alapítvány önkénteseként a "Támogatott integrációval az esélyegyenlőségért" projektben vett részt. Ennek célja autizmus spektrumzavarral élő, illetve viselkedési problémákkal küzdő gyerekek óvodai, illetve általános iskolai integrációjának elősegítése volt. A program keretében heti két délelőttöt töltött egy általános iskola harmadik osztályában, ahol nem csupán a programban résztvevő gyereknek tudott segíteni, hanem hamar az osztály szerves részévé is vált: a tanórákon való aktív segítségnyújtástól kezdve a fiúkkal való focizásig át mondhatni mindenhol jelen volt, még az is előfordult, hogy lehetősége adódott egy olvasás óra megtartására is.
A pszichológia mellett a számítástechnika sem idegen számára, középfokú tanulmányait a Kőbányai Szent László Gimnázium informatika szakán folytatta.
Szabadidejében koncertről koncertre jár, emellett barátaival gyakran összegyűlnek társasozni, de otthon sem unatkozik, hiszen folyamatos versenyfutásban van az örökké növekvő olvasólistájával.
Tudományos asszisztensként elsősorban EEG vizsgálatok lebonyolításával, valamint fMRI adatelemzéssel fogja a csoport munkáját segíteni.Posta Evelyn Csenge, BA
Tudományos asszisztens
Szociológia alapszakos szakelőadó, ViselkedéselemzőEvelyn 2020 májusában kezdett dolgozni tudományos asszisztensként a csoportban. Jelenleg a Károli Gáspár Református Egyetem végzős pszichológia alapszakos hallgatója, ahol szociálpszichológia műhelymunkája témájának a serdülők paraszociális viselkedésének vizsgálatát választotta a társadalmi helyzet függvényében. Tanulmányai alatt figyelmet fordít a módszerspecifikus képzésekre is, 2017-ben a Rajzelemzési Intézet Rajzelemzési alaptanfolyamát végezte el, majd 2019-ben pedig a Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület Autogén Tréning képzését kezdte el.
Első diplomáját 2017-ben szerezte meg a Károli Gáspár Református Egyetem Szociológia szakán. A képzés ideje alatt mind kvalitatív, mind pedig kvantitatív terepkutatás lebonyolításában és adatelemzésében is tapasztalatot szerzett. Továbbá egyetemi évei alatt lehetősége nyílt fél évet kint tanulnia Portugáliában az ISCTE - Lisbon University Institute-n.
Tanulmányai mellett társadalmilag jelentős témakörök iránt is érdeklődik. 2020-ban önkéntes volt a Dear Society- a Menetszél Egyesület médiaprogramjában, ahol média és szociális érzékenyítés képzésen vett részt. Fontosnak tartja a társadalmunkat érintő kérdésekről való gondolkodást és cselekvést. Kutatócsoportunkban betöltött feladatai között szerepel a résztvevők után követése, fiatalokkal és szüleikkel való kapcsolattartás, időpont egyeztetés, továbbá egyéb adminisztrációs feladatok elvégzése.Önkéntesek
Deim Zsófia
Önkéntes
Pszichológia szakos hallgató
Zsófi 2023 májusában csatlakozott akutatócsoporthoz, mint EEG labor asszisztens, jelenleg másodéves pszichológia szakos hallgató. Egyetemi tanulmányai során elkezdte érdekelni a kognitív- és neuropszichológia, valamint az EEG, mint modern képalkotó eljárás. Úgy gondolja, számára azért volt nagyon jó lehetőség csatlakozni a csoporthoz, mert ebben a közegben sokat tanulhat és sok tapasztalatra tehet szert a kutatás területén. Jövőbeli tervei között szerepel a TDK, illetve OTDK-n való szereplés, a dolgozatát pedig a kutatócsoport keretein belül, a testedzésfüggőség témakörében fogja írni. Bár még csak az alapképzést csinálja, de hosszú távú céljai között szerepel a PhD fokozat megszerzése is a pszichológia területén.
Szabadidejében rengetegetsportol, az edzőterem szerelmese, edzőként is tevékenykedik. Ezen kívül sokat olvas és fuvolázik, valamint, ha van rá lehetősége, sok időt tölt a családjával.
Finta Csenge
Önkéntes
Pszichológia szakos hallgató
Csenge másodéves pszichológia szakos hallgató a Károli Gáspár Református Egyetemen. Lassan egy fél éve az egyetem illetve a labor mellett egy idősotthonban is önkéntesként tevékenykedik; így a fejlődéslélektan mellett kifejezetten érdekli az idősebbekkel való munka, a különféle csoportfoglalkozások, tanatológia. Nagyon szeret különböző élettörténeteket hallgatni, és lassan összerakni, hogyan is állnak egybe egésszé. Az önkéntes munkák mellett egy cukrászdában is dolgozik, így általában nem sok ideje marad, ha mégis van egy szabad órája szívesen olvas szak- illetve szépirodalmi könyveket. Időnként rövidebb novellák megírásával is próbálkozik kisebb-nagyobb sikerrel. Szeret kirándulni, és azok során minél több képet készíteni, emellett röplabdázik és orgonál. Különböző hobbijai miatt szívesen foglalkozna mélyebben művészetterápiás módszerekkel, ugyanakkor nyitott mindenre, hiszen nagyon sokrétű a szakma.
Perger Szonja
Önkéntes
Tanuló
Perger Szonja 2021 júliusában csatlakozott csapatunkhoz, mint diákmunkás gimnazista.
A csoport mindennapi feladatiban történő segédkezésében vesz részt, EEG mérések során láthatjátok majd.
Most még gimnáziumba jár, nemsokára érettségi vizsgát fog tenni, de régóta határozott tervei vannak a jövőével kapcsolatban. Pszichológiát szeretne tanulni az egyetemen, és ennek érdekében mindent megtesz, hogy fel is vegyék szeptemberben. Különféle tanfolyamokon vesz részt és mindig figyelmesen hallgatja munkatársai szavait és tanácsait, hogy még egyetem előtt minél több érdekes dolgot tudjon meg a témával kapcsolatban. Mindig is érdekelte az emberek viselkedése, kicsit másképp néz a világra emiatt.
Elsősorban Magyarországon szeretne diplomázni, de későbbiekben a külföldi tanuláson is elgondolkodott már.
Szabadidejében sportolni jár, és önkéntes munkát is végez egy állatmenhely. Nem lehet tagadni, imádja az állatokat egy kis zsebsárkánnyal büszkélkedhet is, vagyis egy kaméleonnal.
Ugyanakkor bármikor kapható egy jó fesztiválra, vagy éppen egy nagy társasjáték partyra hétvégén.
Alumni
Balogh Antónia
Önkéntes
Viselkedéselemző
2021-ben csatlakozott a csoporthoz. EEG mérések lebonyolításában segíti a kutatókollégáit. Pszichológia alapszakos diplomáját a Pécsi Tudományegyetem hallgatójaként szerezte meg 2021-ben. Jelenlegi tanulmányait a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, kognitív pszichológia szakirányon végzi.
Jelenleg is tagja a Pécsett működő Visual Cognition & Emotion Lab nevű kutatócsoportnak, ahol senior kutatási asszisztensi pozíciót tölt be. Foglalkozott többek között itt pók, kígyó, orvosi félelemmel egyaránt. Jelenleg azon dolgozik, hogy egy ugyancsak félelem és fóbia témáját érintő kérdőívet magyar nyelven validáljon.
Szabadidejét kirándulással, természetfotózással, könyvek olvasásával és zongorázással tölti.
Kuhár Linda Petra
Önkéntes
Tanuló
Linda 2020 novemberében kezdte el gimnazistaként önkéntes munkáját a csoportban, EEG mérések során segíti a csapat többi tagját.
Határozott célja pszichológiát vagy kognitív tudományokat tanulni a jövőben. Jelenleg egyelőre a gimnázium mellett, a Milestone Intézet diákjaként is igyekszik minél többet tanulni ezekről a területekről, így eddig betekintést nyerhetett a biotechnológia, statisztika, kognitív tudományok és a pszichológiai kutatások világába is többek között. Emellett titkári szerepet tölt be a Milestone Intézet Természettudományos Diáktársaság bizottságában, ahol különböző programokat szervez diáktársainak, igyekszik megismertetni velük a természettudományos világ sokszínűségét. Aktív tagja a Pszichológiai Diáktársaságnak is.
Tervei szerint egészen míg el nem kezdi egyetemi tanulmányait külföldön, szeretné segíteni a kutatócsoport munkáját ahogy ideje engedi.
Szabadidejét általában sportolással tölti, egyik kedvence a falmászás, de bármit szívesen kipróbál. Szeret új embereket megismerni, új tapasztalatokat szerezni, így igyekszik minél aktívabb lenni az életben, és a környezetét is motiválni.
Szenetes H. Brigitta, MA
Önkéntes
Gyermek- és ifjúsági klinikai szakpszichológus jelölt
Szenetes H. Brigitta 2020-ban szerzett pszichológusi diplomát az Eötvös Lóránd Tudományegyetem Fejlődés- és Klinikai Gyermekpszichológia szakán. Szakdolgozatát a Lendület kutatócsoport tagjaként, Dr. Bunford Nóra és Dr. Miklósi Mónika témavezetők irányítása alatt készítette, melyben két tanári kérdőív (Classroom Performance Survey vagyis a Tanórai Teljesítmény Skála (CPS), Impairment Rating Scale, vagyis a Károsodást Értékelő Skála (IRS)) pszichometriai mutatóit vizsgálta magyarországi pedagógusok körében.
A Károsodást Értékelő Skála Tanár (IRS-T) kérdőív validitás vizsgálatával felvételt nyert a 44. MAGYIPETT Kongresszusra, ahol 2021 tavaszán alkalma lesz bemutatni a kérdőívet.
Brigitta 2018-ban szerezte alapszakos viselkedéselemző diplomáját a Pécsi Tudományegyetemen. Aktívan érdeklődik a különböző relaxációs technikák iránt. 2017-ben a Williams Életkészségek alapképzésén vett részt, jelenleg pedig a Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület Autogén Tréning képzésére jár. Önismereti munkáját a Magyar Viselkedés-, Kognitív és Sématerápiás Egyesület szervezésében megvalósuló kognitív és sématerápiás szemléletű csoportban végzi. A Magyar Komplex Pszichoterápiás Egyesület által akkreditált tanfolyamon 2020-ban szerzett végzettsége során képesítést szerzett állatasszisztált foglalkozások önálló tervezésére és vezetésére. Az állatasszisztált terápia alkalmas különböző gyógypedagógiai és pszichés problémák kezelésére.
Ezt megelőzően 2008-ban a Nyugat-magyarországi Egyetem szociálpedagógia alapszakán, illetve 2004-ben a Kodolányi János Főiskola angol nyelvtanári szakán diplomázott.
Tanulmányai mellett az elmúlt években angol nyelvtanárként és TELC nyelvvizsgáztatóként is dolgozott, továbbá egyéni és csoportos nyelvi, illetve tanulástechnikai tréningeket tart gyerekeknek, serdülőkorú fiataloknak és felnőtteknek.
Zubovics Evelin, MA
Tudományos asszisztens
Gyermek- és ifjúsági klinikai szakpszichológus jelölt
Evelin jelenleg pszichológusként, tudományos asszisztensként dolgozik a csoportban, és 2020 szeptemberétől a Semmelweis Egyetem Gyermek- és ifjúsági klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus szakképzésének hallgatója. Evelin tanácsadás- és iskolapszichológia szakirányon végzett a Debreceni Egyetemen. Diplomamunkája, azaz „A bántalmazás, az affektivitás és az érzelemszabályozás, mint a serdülőkori kockázatos szexuális viselkedés rizikófaktorai” során a Lendület kutatás szempontjából releváns jelenségeket vizsgált, ezáltal a vizsgálati minta toborzása és az adatfelvétel a csoport szakmai tevékenységébe illeszkedett. Fontosnak tartja a tudományos munka közérthetővé tételét és népszerűsítését, így a Lendület pályázat egy altémájával, „Epigenetikai módosulások, mint a serdülőkori szerhasználat rizikófaktorai” című előadásával, 2019-ben indult a Famelab tudománykommunikációs versenyen, ahol az országos döntőben elnyerte a National Geographic különdíját. A csoportnak megalakulása, vagyis 2018 augusztusa óta tagja, a kutatócsoportban betöltött munkakörének szerves részét képezi a klinikai vizsgálati koordinációs tevékenységek ellátása. Első diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Karán szerezte 2015-ben. 2014-ben az ELTE Hallgatói Karrier – és Szolgáltató Központ Sajtóreferens, szóvivő tanfolyamát is elvégezte, de egy rövid idejű marketing gyakornoki munka után végül a klinikai kutatás területén helyezkedett el: kutatási koordinátorként dolgozott az Országos Onkológiai Intézetben, illetve az Uzsoki Utcai Kórház több osztályán, majd egy piacvezető gyógyszerkutatásokkal foglalkozó cégnél volt klinikai asszisztens. Munkáival párhuzamosan - 2015 és 2018 között - végezte a pszichológia alapszakos tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemen, fő érdeklődési területének számított az érzelemszabályozás és a szülőkkel való kapcsolat vizsgálata. A pszichológia BA képzés mellett önkéntes tapasztalatot is szerzett, 2017 és 2018 között a Bethesda Gyermekkórház Mentálhigiénés Osztályán. Az egyetemi évei előtt az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlóiskolába járt gimnáziumba, elmondása szerint az ott tanult „derűs fegyelem” nagyban meghatározta a későbbi tanulmányaihoz, illetve munkáihoz való hozzáállását is.
Együttműködő partnerek, kollaborációk
Zikape © 2019