

Az Iskoláskorúgyermekek lelki egészsége című epidemiológiai kutatásról
A Nemzeti Agykutatási Program 3.0 pályázaton nyertes projektünk keretében célunk egy epidemiológiai kutatás végzése, melyben feltérképezzük a magyar fiatalok mentális egészségi állapotát.
Az epidemiológia az orvostudománynak az a része, amelyben azt vizsgáljuk, hogy adott csoportban (pl.: országban), adott jellemzők, szokások, viselkedések hol és kiknél figyelhetők meg.
Kutatásunk célja a magyar fiatalok mentális egészségének átfogó, országos vizsgálata. Ilyen vizsgálat eddig Magyarországon nem valósult meg, tehát e téren ismereteink spekulatívak.
Kutatásunk a magyar fiatalok érzelmeit, gondolkodását, hangulatát, magatartását, az evéssel és testképpel kapcsolatos attitűdjeit és szokásait hivatott feltérképezni, valamint ezekhez kapcsolódó jelenségeket.
Ezen jellemzők ismerete elengedhetetlen ahhoz, hogy tudjuk, hol van szükség célzott intervencióra, segítségre, hogy az esetleges negatív következményeket megelőzzük. Ma már tudjuk, hogy a lelki és a testi egészség egymástól nem elválasztható, és ezek együtt befolyásolják a jövő generációjának jólétét, tanulási és társas képességeit, valamint hosszú távú gazdasági és társadalmi érvényesülését.
Az epidemiológiai vizsgálatot általános és középiskolákban végezzük el, annak keretében kérdőíves felmérést végzünk.
Kutatásunk a HUN-REN Természettudományi Kutatóközpont Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézet Klinikai és Fejlődés Neuropszichológia Kutatócsoportjának vezetésével, a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Klinikai Kutatások Főosztálya által kiadott, 24985-6/2023/EÜIG iktatószámú etikai engedély birtokában valósul meg.
A kutatás eszmei támogatói:
- Dr. Maruzsa Zoltán Viktor köznevelési államtitkár úr
- Dr. Pálmai Gergely szakképzésért felelős helyettes államtitkár úr
- Hajnal Gabriella, a Klebelsberg Központ elnök asszonya
Az adatfelvétel az Ariosz Kutatóintézet szakmai együttműködésével zajlik.
Zikape © 2019